رسانه وندینگ ایران
دستگاه اتومات فروش (وندینگ ماشین) کتاب
| نوشته ‌شده به دست ایران وندینگ | ( نظرات )

دستگاه های فروش خودکار از ناحیه سنتی خارج شده اند. دیگر استفاده از دستگاه های وندینگ تنها به فروش تنقلات و نوشیدنی سرد و گرم محدود نمیشوند. از این دستگاه ها برای مصارفی که حتی شاید تصورش هم سخت باشد استفاده میشود. نمونه هایی از این دست را میتوانید در مطلب تنوع در دستگاه فروش خودکار بخوانید.

اما در این مطلب قصد داریم در مورد فروش کتاب با دستگاه های وندینگ صحبت کنیم. کتاب همیشه در سخن تمام بزرگان جایگاه و منزلت خاصی داشته و دارد. فرقی نمیکند که چه کسی و با چه گرایش مذهبی یا سیاسی باشد، هیچکس نیست که مقام و منزلت کتاب را انکار کند. ویکتور هوگو در جایی میگوید: "خوشبخت، کسی است که به یکی از این دو چیز دست رسی دارد، یا کتاب های خوب یا دوستانی که اهل کتاب باشند."

ستفاده از وندینگ ماشین جهت فروش کتاب بحثی نسبتاً جدید در دنیای امروز است. استفاده از این دستگاه صرفاً جهت فروش کتاب و کسب سود از آن نیست بلکه جنبه های فرهنگ سازی کتابخوانی، دسترسی آسان به کتاب در هر مکان و همچنین تبلیغ موسسات انتشارات کتاب است. به عبارت دیگر مهم نیست که از دستگاه برای خرید کتاب استفاده شود یا نه، بلکه مهم این است که مردم اطلاع یابند چنین کتابی وجود دارد و چنین موسسه انتشاراتی به انتشار چنین کتابهایی میپزدارد. این نوعی بازاریابی نامحسوس و البته تاثیر گذار است.

برای مثال در سنگاپور، یک کتابفروشی خصوصی اقدام به نصب دو دستگاه وندینگ کتاب در موزه ملی سنگاپور و مرکز توریستی سنگاپور کرده است. هر کدام از این دستگاه ها حدود 150 کتاب ظرفیت دارند و بیشتر عناوین کتاب ها مربوط به نویسندگان بومی است. کنی لک (Kenny leck) مالک این دستگاه ها گفته که فروش هدف اصلی او نیست و او در حقیقت میخواهد ادبیات سنگاپور را اشاعه دهد و مردم سنگاپور را دوباره به کتابخوانی مشتاق سازد. در زیر تعدادی عکس از این دستگاه ها را مشاهده میکنید.


وندینگ ماشین کتاب و محصولات فرهنگی


وندینگ ماشین کتاب و محصولات فرهنگی


وندینگ ماشین کتاب


شرکتی به نام جت بلو (JetBlue) که در سال 2011 شروع به فعالیت کرده است اقدام به کارگذاری دستگاه های وندینگ کتاب برای کودکان کرده است، آن هم بطور رایگان! هزینه های این حرکت فرهنگی از طریق کمک های خیرخواهانه تامین میشود. هدف اصلی این اقدام الهام بخشیدن و تشویق کودکان و بالا بردن سطح تخیلات آنها از طریق کتابخوانی بیان شده است. این دستگاه ها بیشتر در جاهایی کارگذاری میشوند که کتاب مناسبی برای کودکان پیدا نشود و یا عناوین محدودی در اختیار آن ها باشد. تصاویری از این وندینگ ماشین کتاب را در زیر مشاهده میکنید:

وندبنگ ماشین کتاب

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
حقوق مادی و معنوی
تمامی مطالب توسط سایت ایران وندینگ ماشین ترجمه یا نوشته شده است و هر گونه استفاده از مطالب سایت تنها با اجازه نویسندگان و با ذکر منبع مجاز میباشد
صفحات
دیگر موارد
تعداد مطالب :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

ایران وندینگ ماشین :رسانه وندینگ ایران
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic